• Schmalcz László pénzügyi tanácsadó Tel: 20/4925893

Fizessen kevesebbet magasabb szolgáltatásért. Kevesebb hitel törlesztőrészlet,Megbízható gyors hitel,Jelzálog hitel,jobb lakásbiztosítás és magánnyugdíjpénztár! Életbiztosítások ...... Friss hírek kül és belföldről.

278 forint körül stagnál az euró árfolyama

Alig változott a forint árfolyama a bankközi piacon: pénteken délelőtt egy euró 278,53 forint volt, míg korán reggel 278 forint alatt jegyezték, csütörtökön este pedig 278,70 forint volt az árfolyam.

Kereskedők a hét utolsó napján 278-279 forint közé várják az eurót, és csendes, kiváró kereskedésre számítanak. Délután − főként a labdarúgó-világbajnokság kezdete miatt − ugyancsak alacsony lehet a forgalom a bankközi piacon.

A dollár pénteken délelőtt 229,72 forint volt 1,2124 dolláros euróárfolyam mellett, csütörtökön délután még 230,11 forinton jegyezték a dollárt, akkor 1,2117 dollár volt egy euró.

A svájci frank nem változott jelentősen: a csütörtök délutáni 201,42 után 201,17 forint pénteken. Száz japán jen 251,34  forintra gyengült a csütörtök délutáni 252,08 forint után.



Értékének 5 százalékát elveszítette a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1001,73 pontos, 4,62 százalékos csökkenéssel 20 679,55 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 44,4 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. Az OTP-papírok kereskedését fel is kellett függeszteni délután 10 százalékot meghaladó árfolyamcsökkenés miatt. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: a keddi meredek esést elsősorban a spanyol bankrendszer körüli bizonytalanságok váltották ki, a BUX 4,62 százalékot esett, míg az európai indexek jelenleg körülbelül 2 százalékos mínuszban vannak.

A hétvégén a spanyol jegybank kénytelen volt mentőövet dobni a CajaSurnak, és átvenni a kereskedelmi bankot, amelynek egyesülési tárgyalásai az Unicaja bankkal zsákutcába jutottak. Elemzők szerint a jegybank lépését újabb átvételek követhetik, ha a kisbankok nem mutatnak nagyobb egyesülési kedvet. A CajaSur 550 millió és 2 milliárd euró között kaphat − lapjelentések szerint − az állami újratőkésítési alapból.

Az üzletkötő szerint az emiatt az egész Európában terjedő pánik és bizonytalanság elsősorban a bankpapírokat gyengítette, és ennek köszönhető az OTP árfolyamának keddi esése is. Sőre Balázs szerint szerdán a délelőtti kereskedésben ismét eshet a BUX, de a lejtmenet délután már megtörhet. Hangsúlyozta: kirajzolódni látszik egy lefelé irányuló trend a piacokon, amelyből lehet ugyan "visszapattanás" − átmeneti erősödés −, azonban a hangulat továbbra is negatív.

Háda Bálint, a Quaestor Zrt. vezető elemzője hasonlóképpen vélekedett, és kiemelte: az elmúlt két hétben megszakadt a tavaly márciusban indult emelkedő trend, azonban az, hogy a trend át is fordul-e, csak később − valószínűleg ezen a héten − dől el. Ha a Mol papírok 16 500-17 000 forint alá esnek, akkor további esés kezdődhet, ugyanez a szint az OTP-nél 5 000 forint − mondta Háda Bálint.

A szakértő hozzáfűzte: a kedden érkező makroadatoknak kevés hatásuk volt a kereskedésre, és a továbbiakban is jellemző lehet. A Mol 495 forinttal, 2,84 százalékkal 16 905 forintra csökkent, 5,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 620 forinttal, 10,46 százalékkal 5 310 forintra esett, forgalmuk 34,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 1,79 százalékkal 660 forintra gyengült, forgalma 1,9 milliárd forint volt.

A Richter papírok árfolyama 310 forinttal, 0,77 százalékkal 39 995 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,0 milliárd forintot ért el. Az Egis 128,0 millió forintos forgalom mellett 1000 forinttal, 5,07 százalékkal 18 705 forintra csökkent.


Devizahitelek forintra cserélése

Százmilliárdokat felemésztő, ráadásul erkölcsileg is romboló programmá válhat a lakossági devizahitelek forintra váltása. Más módszer is lenne a rossz adósok sorsának egyengetésére.

„Matolcsy György még mindig kampányüzemmódban van, holott már miniszterként kellene gondolkodnia” – kommentálta a HVG-nek név nélkül egy, a jobboldalhoz közel álló közgazdász a leendő nemzetgazdasági miniszternek a devizahitelesek megmentését ígérő kijelentését. Az állami paternalizmus legrosszabb hagyományait idéző elgondolás, miszerint az összes lakossági devizahitelt állami segédlettel forintalapúra lehet majd váltani, finomodott ugyan az utóbbi napokban és a jelzáloghitelekre redukálódott, de így sem oszlatott el minden kétséget.

Matolcsy a héten már azt nyilatkozta, hogy a jegybank és az állam által a devizahitelezés csapdájába csalt, és most törlesztési nehézségekkel küzdő 300 ezer család közül bármelyik jelentkezhet egy állami átváltási alapba, hogy forintra váltsa a hitelét. Ha pedig később a forintalapú részleteket sem tudná törleszteni, akkor lakástulajdonát átválthatja bérleti jogra. Az ingatlan tulajdonjoga a követeléskezelő állami alaptól az önkormányzatokhoz kerülne, ahol majd megállapodnak a bérleti díjról. A kidolgozás alatt álló programról Matolcsy a HVG-nek sem tudott további részleteket elárulni.

Arról nem esett szó, hogy ez mennyibe kerül majd az adófizetőknek, továbbá hogy a veszteségből mennyit viselne a bank, és mennyit az ügyfél. A homályos programhoz kapcsolódik az a Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető által beharangozott törvénymódosítási elképzelés, amelynek egyik eleme szerint ahhoz a családhoz, amelyen nem segít a devizahitel forintra váltása, és még a lakbért sem tudja fizetni, csődgondnokot rendelnének ki

Az átváltás teljes költségét több százmilliárd forintra becsülik a Magyar Nemzeti Bankban (MNB). Jegybanki szakértők szerint az átlagosan 13 éves futamidejű devizaalapú hitelállomány leépítésének az a legjobb módja, ha minél hamarabb bevezetik az eurót. Az állami hitelcsereprogram ráadásul semmiképpen sem lehet gyors. Az átváltás ugyanis a bankoknál forinteladással jár – így teremthető elő például a svájcifrank-alapú hitelek végtörlesztéséhez szükséges deviza –, és minél tömegesebb az átváltás, annál nagyobb nyomás alá kerül a forint. Az átváltást tehát több hónapra, akár évekre is el kellene húzni a segítséget kérők jelzáloghiteleinek összegétől függően. Március végén egyébként 2510 milliárd forintnyi lakáscélú és csaknem ugyanennyi fogyasztási célú jelzálogalapú devizahitel szerepelt a jegybanki statisztikában, ezeknek körülbelül a tizede problémás.

A program ellen az államháztartás fenntarthatóságáért felelős Költségvetési Tanács csak akkor nem szólal fel, ha olyan tervet mutat be a kormány, amelyben a devizaadósok támogatásának költségét a másik oldalon az állami kiadások csökkentésével ellentételezik – mondta a HVG-nek Oblath Gábor, a testület tagja. Ebben az esetben az adófizetőknek sem keletkezik pluszterhük, viszont lesz olyan réteg, amelyik rosszabbul jár. „Ez már politikai döntés, nem a mi asztalunk” – mondta Oblath.

A bajba került adósok eddig is forintra válthatták volna svájcifrank-, euró- vagy japánjen-alapú hiteleiket, ám alig éltek ezzel a lehetőséggel. Nem véletlenül. Az alpesi devizás kölcsönöket például jellemzően 150-160 forintos árfolyamon vették fel 2005-től kezdve (lásd grafikonunkat), most viszont 200 forint körül ingadozik a svájci frank ára. Az átváltással tehát a tőketartozásuk több mint 20 százalékkal nőne. Ráadásul a forinthitelnek a kamatai bár csökkentek, még mindig 3,5 százalékponttal magasabbak, ami a törlesztőrészletet legalább ötödével feljebb srófolná. Egy támogatott átváltásnál tehát ezeket a veszteségeket kellene szétosztani az adós, a bank és az állam – pontosabban az összes adófizető – között.

A bankok erős érdekérvényesítő képességét ismerve aligha lesz arányos az osztozkodás. Ha a pénzintézetek mégis elszámolnak veszteséget, félő, hogy azt rögtön továbbhárítják többi ügyfelükre – ezt csak módjával szoríthatják keretek közé az egyoldalú szerződésmódosításokat és a fogyasztási hitelezést regulázó jogszabályok, illetve a banki magatartási kódex. Holott a bankok kétségkívül felelősek a devizahitelek robbanásszerű terjedéséért, ahogyan a korábbi kormányok is.

A devizahitelek virágzását részben a büdzsének túl drága állami lakástámogatások szigorítása váltotta ki. A devizaalapú kölcsönök kamata közel olyan alacsony volt, mint a korábbi támogatott forinthiteleké, utóbbiak helyett ezért ezeket ajánlották a bankok. A pénzintézeteknek szép nyereséget hozott, hogy a devizás kölcsönök kamatrése sok esetben meghaladta a forinthitelekét. Néhány éve még olyan kampányt is folytatott több pénzintézet, hogy a kuncsaftok cseréljék be meglévő támogatott forinthitelüket olcsóbb devizaalapúra.

A Medgyessy- és a Gyurcsány-kormány is hasznot húzott egy ideig a svájci frankos hitelek terjedéséből, mert segítségükkel állami támogatás nélkül is élénk volt a lakáspiac, nőtt a lakossági fogyasztás, ami hozzájárult a gazdaság növekedéséhez, miközben az árfolyamkockázat a hitelt felvevőket terhelte. Ettől függetlenül nem menthetők fel az adósok, hiszen dönthettek volna úgy is, hogy nem vállalják az árfolyamkockázatot, inkább elhalasztják a kölcsönfelvételt.

A készülő állami hitelátváltási program kimenetele nagyban múlik azon is, hogy pontosan milyen hitelekre vonatkozik. Amennyiben az összes ingatlanfedezetű hitel bekerül, akkor azok a jelzálogkölcsönök is, amelyeket plazmatévére és luxusutakra költöttek – ha így lesz, az társadalmi feszültségeket kelthet. Az igazságosság megkövetelné a lakáshitelek szűrését is, például az eltartottak számától, a lakás méretétől, értékétől vagy attól függően, hogy befektetési céllal, vagy valóban otthonként vásárolták. Borítékolható, hogy megindul a kiskapuk keresése, a roham az ingyenpénzért. Mindez csak úgy szűrhető ki, ha az adósokra is hárul az átváltás terhéből.

A hitelek átváltása, ha nemcsak a valóban bedőlés előtt álló kölcsönökre vonatkozik, erkölcsileg is rossz üzenet. Arra biztat, hogy mindenki bátran kockáztasson – ha rosszul sül el, legfeljebb kisegíti az állam. Csakhogy elemzői számítások szerint egyelőre szó sincs arról, hogy rosszul jártak volna a devizahitelesek, és a forint sem gyengült előre nem várható mértékben. „Ha egy valuta 20-25 százalékkal drágul, az nem válsághelyzet, ennél nagyobb elmozdulás is normális két stabilnak tartott fizetőeszköz között” – hangsúlyozta a HVG-nek Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő vezetője. Szerinte a devizahitelesek valódi problémáját nem a forint árfolyamváltozása okozta, hanem az, hogy a többségük a lehető legtöbb hitelt vette fel. Így már azt az árfolyamgyengülést sem tudta elviselni, amely mellett a devizás hitel – kamatelőnye miatt – még mindig olcsóbb volt, mint a forintalapú.

A devizahitelesek megsegítésének ötlete leginkább azzal magyarázható, hogy a Fidesz-kormány a gazdaság fellendítése érdekében tartósan a mainál gyengébb forintra szeretne berendezkedni. Ám az optimálisnak tartott 285 forint körüli euróárat Heim Péter Fidesz-közeli közgazdász egy kisebb költségvetésű és átláthatóbb megoldással is elérhetőnek tartja. Másfél hónapja a Gazdasági Rádióban elmondta: más módon is lehet rendezni a bedőlt jelzálogkölcsönök sorsát (HVG, 2010. május 8.). Ha megszabadítják a bankokat a rossz hitelektől – például egy állami garanciával működő eszközvédelmi programmal –, akkor a banki kockázat mérséklődése miatt máris 1–1,5 százalékponttal csökkenhet a jó adósok hitelkamata. Ez a kamatcsökkentés kiegyenlítheti a gyengébb forintnak a törlesztőrészletet emelő hatását, az adósok helyzete tehát stabil marad.


 Meglévő hitelének törlesztő részletét jelentősen csökkentheti egy jobb konctrukcióval.

Időpont egyeztetéshez írjon az imail címemre  tilbury56@gmail.com

vagy telefonon egyeztessünk  +36204925893


GfK Hungária: emelkedett a magánnyugdíjpénztári tagok aránya

Csekély mértékben emelkedett 2009-ben a magán-nyugdíjpénztári tagok aránya a nyugdíjbiztosítottak körében – közölte a GfK Hungária Piackutató Intézet szerdán a legfrissebb "Biztosításpiaci Adatszolgáltatás" című tanulmánya alapján.

Tájékoztatásuk szerint 2009-ben a 15-69 éves korosztály aktív (azaz nem nyugdíjas és nem nappali tagozatos diák) tagjainak 45 százaléka tagja valamely magán-nyugdíjpénztárnak, míg 42 százalékuk az állami nyugdíjat választotta. Egy évvel korábban, 2008-ban 44 százalékuk volt magán-nyugdíjpénztári és 43 százalékuk állami nyugdíjpénztári tag. Az arányok változása ellenére a magán-nyugdíjpénztári tagok száma még mindig alig haladja meg az állami nyugdíjellátásra számítókét.

Tavaly az állami nyugdíjat választók 12 százaléka gondoskodott a jövőjéről kiegészítő önkéntes nyugdíjpénztári tagsággal, míg ez az arány 23 százalék a magánnyugdíjpénztár-tagok körében.

A GfK Hungária közleményében megjegyzi, hogy a 2008-as volt az első olyan év, amikor meghaladta a magánpénztárakat választók száma az állami nyugdíjat választókét. A 2007-es felmérésben még 44-39 százalékos arányban az állami nyugdíjat választók voltak többségben.

A közlemény szerint leginkább az életkortól függ az, hogy valaki a magán vagy az állami nyugdíjat választja. A 29 év alatti biztosítottak körében 66 százalékos a magán-nyugdíjpénztárak szolgáltatásait igénybe vevők aránya, ezzel szemben a még aktív 50 év felettiek között ez az arány csak 27 százalék.

A felmérés szerint a kiegészítő biztosítások kapcsán óriási különbségek figyelhetők meg az egyes társadalmi csoportok között. Míg például a felsőfokú végzettségűek 25 százaléka rendelkezik önkéntes nyugdíjpénztári tagsággal, addig az alapfokú végzettségűek körében ez a szám csak 6 százalék.

Ugyanez a tendencia figyelhető meg a jövedelmeket vizsgálva is: a 200.000 forint feletti jövedelemmel rendelkező háztartásban élők 19 százaléka önkéntes nyugdíjpénztári tag, a 100.000 forint alatti jövedelmű háztartásban élők esetében pedig ez a szám 9 százalék - közölte Gfk Hungária.

Olvasd el Nyugdípénztár menüpontot!!!




„Hagyó mondta a struktúrát: 50 millió kell neki havonta készpénzben”

A Főtávtól havi 50 millió forint készpénzt kért Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes, leagalábbis a Hír Televízió birtokába jutott beszélgetés szerint.

Joó Tibor, a Főtáv állítólagos korábbi igazgatója a Hír TV Célpont c. műsorában elmondja: a ma már előzetes letartóztatásban lévő politikus tavaly decemberben egy kávézóban havi 50 millió forintot kért, készpénzben. „Leültünk, beszéltünk egyenesen, ahogy kell – ő kérte, mondta a struktúrát, hogy 50 millió forint kell neki cashben (készpénzben) és én 56 milliót plusz áfát számlázhatok be."  

Joó vallomását meglehetősen beárnyékolja, hogy Top 100-as bűnözőként került a Főtávhoz, elmondása szerint a Nemzetbiztonsági Hivatal bízta meg a cég munka- és tűzbiztonsági átvilágításával. Munkájával - állítólag - annyira elégedettek voltak, hogy megtették igazgatónak.

Közben hivatalosan is korrupciós üggyé vált a BKV-botrány. Az eredetileg a vagyon elleni bűncselekmények közé sorolt, hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást átvette az ügyészség a rendőrségtől, mert az eljárás során felvetődött a vesztegetés speciális esetének gyanúja.


Hogyan adjuk el hitellel terhelt lakásunkat?

A magyar lakásállomány közel kétötöde terhelt jelzáloggal, így sokan szembesülnek azzal a dilemmával, hogy hitellel terhelt lakásuk eladásából tudják csak részben fedezni az újonnan megvásárolandó ingatlan árát. Nem egyszerűen, nem is feltétlenül olcsón, de megoldható a probléma.



Schmalcz László Hitel ügyintéző

tilbury56@gmail.com

Mobil: 20/492 58 93 begin_of_the_skype_highlighting06204925893  +36204925893end_of_the_skype_highlighting

Skype : schmalczl



Fotó: MTI

A hitellel terhelt lakás eladásának természetesen nincsen akadálya, ám azonban arra nincsen mód, hogy az ingatlanra eredetileg felvett kölcsönt vevőként egy az egyben átvállaljuk, mivel a bankok azt minden esetben személyre szabottan adják. Az eladónak két választása marad; készpénzzel egyenlíti ki a bankot, vagy újabb hitelt vesz fel a tartozása kiegyenlítésére. „Ez utóbbi jelentősen megnehezült a közel másfél éve tartó szigorúbb hitelezési politika és a márciustól érvényben lévő kormányrendelet miatt, ami korlátozza a devizaalapú kölcsönöket, arról nem is beszélve, hogy az ingatlan a válság hatására ma kevesebbet érhet, mint 2-3 évvel ezelőtt. Ugyanarra az ingatlanra tehát ma kevesebb hitelt vehetünk fel, mint évekkel korábban, érdemes ezzel is jó előre számolni" – mondja Bánfalvi László, az Otthon Centrum hitelközvetítési üzletágát is működtető HC Központ Kft. (OCHC) ügyvezető igazgatója.


Meglévő magas törlesztő részletét jelentősen csökenthetjük!!!

Vegye fel a kapcssolatot időpot egyeztetéshez. Segítünk.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 5
Heti: 20
Havi: 160
Össz.: 32 654

Látogatottság növelés
Oldal: Belföldi Friss Hírek
• Schmalcz László pénzügyi tanácsadó Tel: 20/4925893 - © 2008 - 2024 - kevesebbert-tobbet.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »